Bu sonbaharın şarkısı Tuna Kiremitçi Ve Atlas'tan !

Bu sonbaharın şarkısı Tuna Kiremitçi Ve Atlas'tan !

Tuna Kiremitçi ve Atlas soruyor:
Bu kaçıncı sonbahar, aynı yazın ardından?
Kaçıncı vazgeçiş bir sevda masalından?
Kaçıncı savruluş yalnızlık rüzgârıyla?
Atlas'a çellosu ve geri vokaliyle Gülşah Erol eşlik ediyor. Şarkının sözü ve müziği Tuna Kiremitçi'ye ait. Aranjör ve prodüktörlüğünü Selim Öztunç üstlendi.Çekimleri Maslak Dayımlar Stüdyosu'nda yapılan klibin yönetmeni ise Can Fakıoğlu.Şarkı sosyal medya, radyolar ve televizyonlarar acılığı ile dinleyicisiyle buluştu.
 Aranjör ve prodüktörlüğünü Selim Öztunç üstlendi.Çekimleri Maslak Dayımlar Stüdyosu'nda yapılan klibin yönetmeni ise Can Fakıoğlu.Şarkı sosyal medya, radyolar ve televizyonlar aracılığı ile dinleyicisiyle buluştu.

Atamızı Saygıyla Anıyoruz....
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü 10 Kasım'da yine saygıyla anıyoruz..
İrem Derici'den"Aşk Eşittir Biz"...
Son yıllarda arka arkaya çıkardığı şarkılarıyla dinlenme rekorları kırarak Pop Müziğin en üretken isimlerinden biri haline gelen İrem Derici'nin yepyeni şarkısı "Aşk Eşittir Biz'in sözleri ve müziği Hüseyin Boncuk'a düzenlemesi ise Mustafa Ceceli'ye ait.

Yeni yılda kendisinden uzun zamandır beklenen albümünü çıkaracağını duyuran İrem Derici "üzerinde 1 yıldır üzerinde çalıştığım albümümü yakında sizlere sunacağım fakat bu arada bir sürpriz yapmak istedim" yorumunda bulundu. Türk müzik tarihinin en çok izlenen şarkısı olan Kalbimin Tek Sahibine'nin rekorunu yine aynı uğurlu ekiple geçmek istiyoruz diyen İrem Derici, yeni şarkısı Aşk Eşittir Bizden'den de rekor paylaşım bekliyor.
Kenan Doğulu: Bir İleri, İki Geri...
Kenan Doğulu tamamına yakını akustik olarak kaydedilen; tanışma, buluşma, aşık olma, sevme, alışma, ihanet, ayrılık, barışma, yine ayrılma, tekrar barışma, vazgeçme, unutamama gibi aşkın her türlü halini barındıran, Aşka Türlü Şeyler albümünden Bir İleri İki Geri şarkısına klip çekti.
Söz, müzik ve düzenlemesi Kenan Doğulu'ya ait parçanın klip yönetmenliğini Ali Demirel, görüntü yönetmenliğini ise Firar Güney Kayran üstlendi.

Aşka Türlü Şeyler albümünün en sevilen şarkılarından "Bir İleri İki Geri" klibi için Kenan Doğulu ve ekibi İstanbul'da bir tekne turuna çıktı.

HALİÇ'İN ORTASINDA KONSER
Birbirinden kopamayan ama bir türlü birlikte de olamayan bir çiftin romantik ama sancılı aşk hikayesini anlatan şarkının klip çekimleri, "Kenan Reis" isimli bir balıkçı teknesinde gerçekleşti. Haliç'te, denizin ortasında şarkıyı çalan ekip adeta İstanbul halkına sürpriz bir konser vermiş oldu. Teknede konser tadında geçen çekimler sırasında ünlü sanatçı bir yandan şarkısını çalıp söylerken, bir yandan da sevenleriyle selamlaştı.

Doğulu'nun ve ekibinin sıcaklığı bu kez kamera önüne yansıdı. Gösterişten uzak doğal bir atmosferde gerçekleşen klip, İstanbul'un eşsiz manzarasıyla birleşince ortaya muhteşem görüntüler çıktı.
Tüm Ulusumuzun Başı Sağolsun...
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...
Fettah Can: Delirme...
Yorumcu ve besteci kimliği ile geniş bir hayran kitlesine ulaşan , müzik dünyasının sevilen ismi Fettah Can, "Delirme" isimli yeni şarkısı ile müzikseverlerle buluşuyor.

Sözleri Cansu Kurtcu 'ya müziği ve düzenlemesi Fettah Can 'a ait olan şarkının, mix çalışması Onur Koç, mastering çalışması ise Çağlar Türkmen tarafından yapıldı.

Fettah Can şarkılarının naifliğini taşıyan "Delirme" şarkısı, Hasan Kuyucu yönetmenliğinde Sapanca bölgesinde özel bir tesiste gerçekleşen çekimlerle kliplendi. Klipte sanatçıya üç oyuncu eşlik etti.
Müge Zümrütbel'den "Sevgili"...
Müge Zümrütbel , müzik eğitimine İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde başladı ve 1 yıl sonra İstanbul Üniversitesi Yarı Zamanlı Şan Bölümü'nü de kazanarak iki okulu beraber okudu.
Lisenin ardından Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nı 1.likle kazandı

19 yaşındayken, Mozart'ın Türkiye'de hiç sahnelenmemiş operası La Finta Giardiniera'nın premierini Aya İrini'de yaptı ve başrol oynadı. Opera eğitiminin ardından Galatasaray İletişim Teknoloji Müzik Akademisi'nde "Ses Mühendisliği" okudu.

2008'de girdiği özel bir üniversitenin Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü'nü bitirdikten sonra akademik çalışmalara ara verip albüm çalışmalarına başladı.

Avrupa Müzik Etiketi ile müzikseverlerle buluşacak olan Müge Zümrütbel ilk albümü olan "SEVGİLİ"nin çalışmalarını Hakan Yeşilkaya ile birlikte yürüttü.

Albüm de Zeki Güner, Cüneyt Tek ve Pınar Çubukçu gibi değerli besteci ve söz yazarlarının eserleri ülkenin önde gelen müzisyenleri tarafından  kaydedildi. "SEVGİLİ" Albümün de 2'si remix olmak üzere toplam 9 şarkı yer alıyor. Albüm fotoğrafları Cem Talu tarafından çekildi. Albümün çıkış parçası olan "YALAN"ın söz ve müziği Cüneyt Tek , düzenlemesi ise Hakan Yeşilkaya imzası taşıyor.

"YALAN" klibi Serter Tirmik yönetmenliğinde Heybeliada'da çekildi 

Deniz Seki'den Yeni Klip: Bu Sevda Bu Şehre Sığmaz...
"İyisin Tabi" ve "Hayat 2 Bilet" şarkılarıyla en çok dinlenen, en çok indirilen şarkılar listelerinde 1 numaraya yükselen Deniz Seki'nin albümünün en sevilen şarkılarından  "Bu Sevda Bu Şehre Sığmaz" da kliplendi. 
 
Yorumuyla olduğu kadar söz yazarı ve besteci kimliğiyle de tüm albümlerinde imzası bulunan Deniz Seki'nin İz albümünün üçüncü klibi, sözleri Aysel Gürele müziği Sezen Aksuya ait olan Bu Sevda Bu Şehre Sığmaz şarkısına çekildi.
 
Deniz Sekinin iletişim danışmanı Özgür Arasın kurduğu ekiple  Erkan Nasın  yönetmenliğinde İstanbul sokaklarında çekilen klipte bir çok reklam filminde oynayan oyuncu ve model Ayberk Yaşilbursa rol aldı.
 
Bu albümü diğerlerinden ayıran umudunu yitirmemiş, içinde umut çiçekleri olan bir iç sesin dışa vuruşudur. Bunun içinde sevinç, mutluluk, neşe, huzur ve tüm yaşadıklarımın toplamından çıkan melodilere dökülmüş sözler var diyen Deniz Sekinin yorumladığı Bu Sevda Bu Şehre Sığmaz, İz albümünün en sevilen parçalarından. 
 
Yonca Lodi'den "Hain"e Klip...
Yonca Lodi, 5. Stüdyo albümü "12 Ay"ın şarkılarını kliplerle müzik severlerle buluşturmaya devam ediyor. Bu kez "Hain" için kamera karşısına geçen başarılı sanatçı, bir yandan da konserleri için Türkiye ve Avrupa'yı geziyor.

Söz ve müziği Sirel'e, düzenlemesi Murat Yeter'e ait olan "Hain", Yonca Lodi'nin yorumuyla albümün öne çıkan şarkılarından. Albümün tüm video kliplerinde Kemal Başbuğ ile çalışan Yonca Lodi, geleneğini yine bozmadı. Başbuğ'un yönetmen koltuğuna oturduğu video klipte Yonca Lodi, giydiği 2 ayrı kostüm ve stili ile de dikkat çekiyor. 

Ayrılığın ardından hayatına rahatça devam eden "Hain" bir aşığın hissettirdiklerini, unutamayan bir kadının gözünden anlatan video klipte, Yonca Lodi'ye oyuncu  Hakan Akay eşlik etti. Çekimler Midas Stüdyoları'nda, 50 kişilik bir ekiple tam günde tamamlandı. 

                                                                                 


ZAKKUM'dan Yeni Video: Acıta Acıta...
2013 Eylül ayında dördüncü stüdyo çalışması "Her Gün Sonbahar"ı yayınlayan ve albümle aynı adlı çıkış parçasıyla aylarca müzik listelerindeki yerini koruyan Zakkum, bunu takiben ise albümün sevilen şarkıları "Ben Ne Yangınlar Gördüm", "Gidiyorum Yolcu Et" ve "Gökyüzünde" yi kliplendirmişti. 

Albümün beşinci video klibi ise, sözleri Cem Senyücel'e müziği ise Yusuf Demirkol'a ait olan, "Acıta Acıta" şarkısına geldi.
Ayşegül Aldinç'ten "Bir Tek Gördüğüm"

Pop müzik dünyasının en önemli kadın yorumcularından, aynı zamanda başarılı oyuncu Ayşegül Aldinç, yaklaşık 5 yıllık bir aradan sonra iddialı bir şarkı ile karşımızda.


2010 yılında yayınladığı tek şarkılık 'O Kız'dan bu yana, yeni bir şarkı dinlemek için sabırsızlandığımız Ayşegül Aldinç,  'Bir Tek Gördüğüm' isimli şarkı ile kendisini özleyen hayranlarını sevindiriyor. 


Söz ve müziği son dönemin en ses getiren yorumcularından Mabel Matiz'e ait olan 'Bir Tek Gördüğüm', önümüzdeki günlerde dijital platformlarda satışa sunulacak. Mabel Matiz'in aynı zamanda geri vokallerinde de yeraldığı 'Ozan Çolakoğlu'nun prodüktörlüğünde kaydedilen şarkının video klibi ve sanatçının muhteşem son fotografları 'Nihat Odabaşı' imzası taşıyor. 


Bugüne kadar "Kara Sevda", "Gözlerin Su Yeşili',"Alev Alev", "Yanlışsın", "Al Beni", "Alimallah", ''Sorma', "Ben Kimselere Yar Olmam", "Beni Hatırla" gibi birçok hit şarkı seslendiren Aldinç, şarkının ardından bahar sezonunda sahnelerde olacak.


Bu şarkı aynı zamanda Ayşegül Aldinç'in ünlü besteci/ yorumcuların yepyeni şarkılarından oluşacak ve sonbaharda yayınlanacak yeni albümünün de müjdecisi olacak.


Gülben Ergen ve Oğuzhan Koç'tan "Aşkla Aynı Değil"...
Gülben Ergen, 2 senelik suskunluğunu yeni bir single çalışması ile bozuyor. Sözü ve müziği Oğuzhan Koç'a, düzenlemesi ise Taşkın Sabah'a ait olan "Aşkla Aynı Değil" Gülben Ergen ile Oğuzhan Koç'u tekrar buluşturdu...

Daha önce de yine sözü ve müziği Oğuzhan Koç'a ait "Giden Günlerim Oldu" adlı şarkıyı birlikte seslendiren ikilinin "Aşkla Aynı Değil" adlı çalışması DMC etiketiyle yayınladı. Dijital platformlarda 14 Nisan itibari ile yayına başlayan single çalışması, tüm müzik marketlerde...
Yaşar İpek'ten "Sus"...
Yakın bir zamanda 90'lı yıllara ait sevilen pop şarkılarını yeniden yorumladığı "Sus" albümüyle sevenlerinin karşısına çıkan Yaşar İpek, albüme adını veren "Sus" adlı şarkıya Belçika'da klip çekti. 

Yaşar İpek, Aslı Güngör ile birlikte bu şarkı için kamera karşısına geçti. Klibin çekimlerinin son derece iyi geçtiğini söyleyen sanatçı, Sus'un görsel anlamda çok zengin olan klibi ile müzik kanallarındaki yerini aldı.
İrem Derici'den Yeni Maxi Single "Değmezsin Ağlamaya"…
İrem Derici yeni maxi single'ı "Değmezsin Ağlamaya" ile yine iddialı geliyor... Geçtiğimiz yıl "Kalbimin Tek Sahibine" şarkısı YouTube'da 114 milyon kez izlenen ve gelmiş geçmiş en çok izlenen Türk videosu olarak tarihe geçen İrem Derici; yeni şarkılarıyla bu rekoru kırmaya hazırlanıyor.
Gökhan Tepe ile "Seninle Her Yere"...
19 yıllık profesyonel müzik kariyerinde, müzik dünyasına 7 albüm ve 2 single kazandıran Gökhan Tepe'nin, Sony Music etiketiyle müzikseverlerle buluşacak olan yepyeni albümü "Seninle Her Yere"de 1 versiyon sekiz şarkı yer alıyor.

Geçtiğimiz yılın son aylarında yayımladığı ve haftalarca müzik listelerinin zirvesinde yer alan "Gelsen De Anlatsam" şarkısıyla birlikte, sanatçının 14 Şubat'ta aşka özel yayımladığı "Sonsuza Kadar" şarkısının da yer aldığı albümde, ayrıca "Gelsen De Anlatsam"ın Erdem Kınay tarafından hazırlanan bir remix versiyonu da bulunuyor.
 
Prodüktörlüğünü ve müzik direktörlüğünü Gökhan Tepe'nin üstlendiği albümde; Şebnem Sungur, Ayla Çelik, Hakkı Yalçın gibi sanatçının yıllardır birlikte çalıştığı şarkı yazarlarının çalışmaları yer alıyor. Tüm bestelerin Gökhan Tepe imzası taşıdığı albümde; düzenlemeler Barış Özesener ve Erhan Bayrak tarafından hazırlandı. Mix'leri Serkan Kula, mastering'i ise Almanya'da Robin Smidth tarafından hazırlanan albümün fotoğrafları için Evren Arasıl'ın objektifinin karşısına geçen Gökhan Tepe, çok yakında sözleri Ayla Çelik'e, müziği ise kendisine ait olan "Kader" şarkısının video klibiyle müzikseverlerle buluşacak.

   Copyright 2007 Slow Türk   | İzleyici Temsilcisi | Yayın İlkeleri | Bilgi Toplumu Hizmetleri
   Bilgi Toplumu Hizmetleri MKK tarafından sağlanmaktadır.